Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
4.5.2019 - 16.6.2019

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Toukokuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi

TUNTURILINJAT liikennöi:
Kesäkuu

Huom. Aikataulu on päivitetty 16.4.

Yhteysjuna    P270/P272  P270/P272
 To, L  1)Ti, To, L-S  2)  
Levi    
Hotelli K5 Levi 15:20 15:20
Hotelli Hullu Poro 15:23 15:23
Hissitie  Y 15:40 15:40
Ylläsjärvi    
Ylläs Lake Hotel 16:15 16:15
Otsonpesä 16:17 16:17
Hotelli Ylläsrinne 16:22 16:22
Hotelli Saaga 16:30 16:30
Äkäslompolo    
Äkäshotelli 16:50 16:50
Hotelli Ylläskaltio 16:55 16:55
Karilan tienhaara 17:00 17:00
Kolari rautatieasema    
Bussi saapuu 17:40 17:40
Junan lähtöaika 18:10 18:10

1) 4.5.-8.6. To, L.
2) 11.6.-16.6. Ti, To, L-S.

Y = Bussipysäkki Leviraitilla hotelli Sirkantähden kohdalla

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi