Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
26.4.2022 - 14.8.2022

TUNTURILINJAT liikennöi:
huhtikuu, toukokuu, heinäkuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
kesäkuu, elokuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

Huom. Aikataulu on päivitetty 31.3.2022

YhteysjunaP276P276
P276
Ajokausi
Ajopäivät 
26.4. - 1.5.
Ti, To, L-S
5.5. - 14.5.
To, L
19.5. - 19.6.
To, S
Poikkeuspäivät  +Ti 14.6.
Levi      
Hotelli K5 Levi 16:50 16:50 16:50
Hotelli Hullu Poro 16:53 16:53 16:53
Hissitie  Y) 17:10 17:10 17:10
Kittilä      
Ent. Destian pysäkki 17:25 17:25 17:25
Ylläsjärvi      
Ravintolakeskus  1) 17:45 17:45 17:45
Hotelli Ylläsrinne 17:52 17:52 17:52
Hotelli Saaga 18:00 18:00 18:00
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 18:20 18:20 18:20
Hotelli Ylläskaltio 18:25 18:25 18:25
Karila tienhaara 18:30 18:30 18:30
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 19:10 19:10 19:10
Junan lähtöaika 19:42 19:42 19:42
       
 Yhteysjuna P276    
 Ajokausi
 Ajopäivät
21.6. - 14.8.
Ti, To, L-S
   
 Poikkeuspäivät +Pe 24.6.
-La 25.6.
   
Levi      
Hotelli K5 Levi 16:50    
Hotelli Hullu Poro 16:53    
Hissitie  Y) 17:10    
Kittilä      
Ent. Destian pysäkki 17:25    
Ylläsjärvi      
Ravintolakeskus  1) 17:45    
Hotelli Ylläsrinne 17:52    
Hotelli Saaga 18:00    
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 18:20    
Hotelli Ylläskaltio 18:25    
Karila tienhaara 18:30    
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 19:10    
Junan lähtöaika 19:42    

1) Iso-Ylläksentie 1: ravintolat Aakenus Grill - Otso - Sarakka - Café Pasila

Y) Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi