Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
22.7.2022 - 10.12.2022

TUNTURILINJAT liikennöi:
huhtikuu, toukokuu, heinäkuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
kesäkuu, elokuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

Huom. Aikataulu on päivitetty 29.6.2022

YhteysjunaP262P276
P276
Ajokausi
Ajopäivät 
2.8., 23.8.,
30.8. ja 20.9.
Ti
23.7. - 10.12.
Ti, To, L-S
22.7. - 5.8.
ja 2.9. - 23.9.
P
Poikkeuspäivät -2.8., -20.8., -23.8.,
-30.8., -20.9., -1.11.
 
Levi      
Hotelli K5 Levi 12:10 16:50 16:50
Hotelli Hullu Poro 12:13 16:53 16:53
Hissitie  Y) 12:30 17:10 17:10
Kittilä      
Ent. Destian pysäkki 12:45 17:25 17:25
Ylläsjärvi      
Ravintolakeskus  1) 13:05 17:45 17:45
Hotelli Ylläsrinne 13:12 17:52 17:52
Hotelli Saaga 13:20 18:00 18:00
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 13:40 18:20 18:20
Hotelli Ylläskaltio 13:45 18:25 18:25
Karila tienhaara 13:50 18:30 18:30
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 14:30 19:10 19:10
Junan lähtöaika 15:00 19:42 19:42

1) Iso-Ylläksentie 1: ravintolat Aakenus Grill - Otso - Sarakka - Café Pasila

Y) Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi