Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
2.6.2022 - 21.7.2022

TUNTURILINJAT liikennöi:
huhtikuu, toukokuu, heinäkuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
kesäkuu, elokuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

Huom. Aikataulu on päivitetty 29.6.2022

YhteysjunaP276
P276
Ajokausi
Ajopäivät 
2.6. - 19.6.
To, S
21.6. - 21.7.
Ti, To, L-S
Poikkeuspäivät +Ti 14.6.-La 25.6.
Levi    
Hotelli K5 Levi 16:50 16:50
Hotelli Hullu Poro 16:53 16:53
Hissitie  Y) 17:10 17:10
Kittilä    
Ent. Destian pysäkki 17:25 17:25
Ylläsjärvi    
Ravintolakeskus  1) 17:45 17:45
Hotelli Ylläsrinne 17:52 17:52
Hotelli Saaga 18:00 18:00
Äkäslompolo    
Äkäshotelli 18:20 18:20
Hotelli Ylläskaltio 18:25 18:25
Karila tienhaara 18:30 18:30
Kolari rautatieasema    
Bussi saapuu 19:10 19:10
Junan lähtöaika 19:42 19:42

1) Iso-Ylläksentie 1: ravintolat Aakenus Grill - Otso - Sarakka - Café Pasila

Y) Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi