Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
18.6. - 14.12.2019

TUNTURILINJAT liikennöi:
kesäkuu, elokuu, lokakuu, joulukuu

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
heinäkuu, syyskuu, marraskuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 16.4.

YhteysjunaP262P270 /
P272
 P270 / 
P272
 P270 
 Ti, To  1)Ti, To, L-S  2)L-S  3)4)
Levi        
Hotelli K5 Levi 12:10 15:20 15:20 15:20
Hotelli Hullu Poro 12:13 15:23 15:23 15:23
Hissitie  Y 12:30 15:40 15:40 15:40
Ylläsjärvi        
Ylläs Lake Hotel 13:05 16:15 16:15 16:15
Otsonpesä 13:07 16:17 16:17 16:17
Hotelli Ylläsrinne 13:12 16:22 16:22 16:22
Hotelli Saaga 13:20 16:30 16:30 16:30
Äkäslompolo        
Äkäshotelli 13:40 16:50 16:50 16:50
Hotelli Ylläskaltio 13:45 16:55 16:55 16:55
Karila tienhaara 13:50 17:00 17:00 17:00
Kolari rautatieasema        
Bussi saapuu 14:30 17:40 17:40 17:40
Junan lähtöaika 15:00 18:10 18:10 18:10

Y = Bussipysäkki hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla

1) 25.6.-4.7. ja 20.8.-29.8. Ti, To.
Ei liikennettä ti 2.7. (juna ei kulje).
2) 18.6.-23.6, 9.7.-18.8. ja 3.9.-14.12. Ti, To, L-S.
Ei liikennettä ti 17.9., la 16.11., su 17.11. (juna ei kulje)
3) 29.6.-7.7. ja 24.8.-1.9. L-S.
4) 23.8.-27.9. P.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi