Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
18.12.2018 - 1.5.2019

TUNTURILINJAT liikennöi:
Levi 12:55 / to 20.12., ke 26.12., ti 1.1., to 3.1.,
lauantaisin 16.2.-27.4., lisäksi to 18.4. ja ma 22.4.
Levi 16:05 / 18.12.-1.5. ma-pe

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Levi 12:55 / lauantaisin 22.12.-5.1. ja la 9.2.
Levi 16:05 / 22.12.-28.4. la-su
>katso aikataulu www.eskelisen.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 31.10.

Yhteysjuna P262  P262 P270/P272P270/P272
 1)
L 2)M-S 3)Ti, To, L-S 4)
Levi        
Hotelli K5 Levi 12:55 12:55 16:05 16:05
Hotelli Hullu Poro 12:58 12:58 16:08 16:08
Hissitie  Y 13:15 13:15 16:25 16:25
Ylläsjärvi        
Otsonpesä 13:50 13:50 17:00 17:00
Ylläsjärven Tunturihotelli 13:52 13:52 17:02 17:02
Kolari rautatieasema        
Bussi saapuu 14:30 14:30 17:40 17:40
Junan lähtöaika 15:00 15:00 18:10 18:10

Y = Bussipysäkki hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

1) Ajetaan to 20.12., la 22.12., ke 26.12., la 29.12., ti 1.1., to 3.1. ja la 5.1.

2) 9.2.-27.4. L. Pääsiäisenä lisävuorot to 18.4. ja ma 22.4.

3) 18.12.-6.1. M-S. Ei liikennettä ma 24.12. ja ma 31.12.
   
22.1.-23.4. M-S. Lisäksi ajetaan to 25.4., la 27.4., su 28.4. ja ke 1.5.

4) 8.1.-20.1. Ti, To, L-S.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi