Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
17.6.2020 - 8.8.2020

TUNTURILINJAT liikennöi:
Kesäkuu ja elokuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Heinäkuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 17.6.2020

Yhteysjuna     P270/272     P270/272
 1)To, L  2)  
Levi    
Hotelli K5 Levi 14:50 14:50
Hotelli Hullu Poro 14:53 14:53
Hissitie  Y 15:10 15:10
Ylläsjärvi    
Ylläs Lake Hotel 15:45 15:45
Otsonpesä 15:47 15:47
Hotelli Ylläsrinne 15:52 15:52
Hotelli Saaga 16:00 16:00
Äkäslompolo    
Äkäshotelli 16:20 16:20
Hotelli Ylläskaltio 16:25 16:25
Karilan tienhaara 16:30 16:30
Kolari rautatieasema    
Bussi saapuu 17:10 17:10
Junan lähtöaika 17:40 17:40

1) Ajetaan junan lähtöpäivinä Ke 17.6., Su 21.6. ja La 27.6.
2) 4.7.-8.8. To, L.

Y = Bussipysäkki Leviraitilla hotelli Sirkantähden kohdalla

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi