Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
17.12.2019 - 3.5.2020

TUNTURILINJAT liikennöi:
Levi 12:50 / to 19.12., to 26.12., ke 1.1., ma 6.1.,
lauantaisin 15.2.-25.4., lisäksi to 9.4. ja ma 13.4.
Levi 16:05 / 17.12.-30.5. ma-pe

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Levi 12:50 / la 21.12., su 29.12., la 4.1. ja la 8.2.
Levi 16:05 / 21.12.-3.5. la-su
>katso aikataulu www.eskelisen.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 18.10.

Yhteysjuna P262  P262 P270/P272P270/P272
 1)
L 2)M-S 3)Ti, To, L-S 4)
Levi        
Hotelli K5 Levi 12:50 12:50 16:05 16:05
Hotelli Hullu Poro 12:53 12:53 16:08 16:08
Hissitie  Y 13:10 13:10 16:25 16:25
Ylläsjärvi        
Otsonpesä 13:45 13:45 17:00 17:00
Ylläsjärven Tunturihotelli 13:47 13:47 17:02 17:02
Kolari rautatieasema        
Bussi saapuu 14:25 14:25 17:40 17:40
Junan lähtöaika 14:55 14:55 18:10 18:10

Y = Bussipysäkki hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

1) Ajetaan to 19.12., la 21.12., to 26.12., su 29.12., ke 1.1., la 4.1. ja ma 6.1.

2) 8.2.-25.4. L. Pääsiäisenä lisävuorot to 9.4. ja ma 13.4.

3) 17.12.-20.4. M-S. Ei liikennettä ti 24.12. ja ti 31.12.

4) 21.4.-3.5. Ti, To, L-S.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi