Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
13.8. - 9.9.2020

TUNTURILINJAT liikennöi:
Elokuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Syyskuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 20.7.

YhteysjunaP270/P272
 To, La 1)
Levi  
Hotelli K5 Levi 14:50
Hotelli Hullu Poro 14:53
Hissitie  Y 15:10
Ylläsjärvi  
Ylläs Lake Hotel 15:45
Otsonpesä 15:47
Hotelli Ylläsrinne 15:52
Hotelli Saaga 16:00
Äkäslompolo  
Äkäshotelli 16:20
Hotelli Ylläskaltio 16:25
Karila tienhaara 16:30
Kolari rautatieasema  
Bussi saapuu 17:10
Junan lähtöaika 17:40

1) 13.8.-3.9. To ja La. Ei liikennettä La 5.9., kun juna P270 ei ole kulussa.

Y = Bussipysäkki Hissitiellä Levihotel Span kohdalla

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi