Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
13.5.2021 - 11.12.2021

TUNTURILINJAT liikennöi:
Kesäkuu, elokuu, lokakuu, joulukuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Toukokuu, heinäkuu, syyskuu, marraskuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 28.10.2020

YhteysjunaP272P270
P272
Ajokausi
Ajopäivät 
13.5. - 10.6.
To
15.5
L
15.6. - 9.12.
Ti, To
Poikkeuspäivät  -24.6. 
Levi      
Hotelli K5 Levi 15:15 15:15 15:15
Hotelli Hullu Poro 15:18 15:18 15:18
Hissitie  Y 15:35 15:35 15:35
Ylläsjärvi      
Ylläs Lake Hotel 16:10 16:10 16:10
Otsonpesä 16:12 16:12 16:12
Hotelli Ylläsrinne 16:17 16:17 16:17
Hotelli Saaga 16:25 16:25 16:25
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 16:45 16:45 16:45
Hotelli Ylläskaltio 16:50 16:50 16:50
Karila tienhaara 16:55 16:55 16:55
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 17:35 17:35 17:35
Junan lähtöaika 18:08 18:08 18:08
       
 Yhteysjuna P276 P276  
 Ajokausi
 Ajopäivät
22.5. - 12.6.
L
19.6. - 11.12.
L-S
 
 Poikkeuspäivät   +24.6., +25.6.
-26.6. 
 
Levi      
Hotelli K5 Levi 16:50 16:50  
Hotelli Hullu Poro 16:53 16:53  
Hissitie  Y 17:10 17:10  
Ylläsjärvi      
Ylläs Lake Hotel 17:45 17:45  
Otsonpesä 17:47 17:47  
Hotelli Ylläsrinne 17:52 17:52  
Hotelli Saaga 18:00 18:00  
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 18:20 18:20  
Hotelli Ylläskaltio 18:25 18:25  
Karila tienhaara 18:30 18:30  
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 19:10 19:10  
Junan lähtöaika 19:42 19:42  

Y = Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi