Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
13.5.2021 - 11.12.2021

TUNTURILINJAT liikennöi:
Kesäkuu, elokuu, lokakuu, joulukuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Toukokuu, heinäkuu, syyskuu, marraskuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

Huom. Aikataulu on päivitetty 5.5.2021

YhteysjunaP272P272
P272
Ajokausi
Ajopäivät 
13.5. - 10.6.
To
15.6. - 30.9.
Ti, To
5.10. - 9.12.
Ti, To
Poikkeuspäivät  -24.6.  
Levi      
Hotelli K5 Levi 15:00 15:00 15:15
Hotelli Hullu Poro 15:03 15:03 15:18
Hissitie  Y 15:20 15:20 15:35
Ylläsjärvi      
Ylläs Lake Hotel 15:55 15:55 16:10
Otsonpesä 15:57 15:57 16:12
Hotelli Ylläsrinne 16:02 16:02 16:17
Hotelli Saaga 16:10 16:10 16:25
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 16:30 16:30 16:45
Hotelli Ylläskaltio 16:35 16:35 16:50
Karila tienhaara 16:40 16:40 16:55
Kurtakko X X -
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 17:35 17:35 17:35
Junan lähtöaika 18:08 18:08 18:08
       
 Yhteysjuna P276 P276  P276
 Ajokausi
 Ajopäivät
22.5. - 12.6.
L
19.6. - 26.9.
L-S
 2.10. - 11.12.
L-S
 Poikkeuspäivät   +24.6., +25.6.
-26.6. 
 
Levi      
Hotelli K5 Levi 16:35 16:35 16:50 
Hotelli Hullu Poro 16:38 16:38  16:53
Hissitie  Y 16:55 16:55  17:10
Ylläsjärvi      
Ylläs Lake Hotel 17:30 17:30  17:45
Otsonpesä 17:32 17:32  17:47
Hotelli Ylläsrinne 17:37 17:37  17:52
Hotelli Saaga 17:45 17:45  18:00
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 18:05 18:05  18:20
Hotelli Ylläskaltio 18:10 18:10  18:25
Karila tienhaara 18:15 18:15  18:30
Kurtakko X X -
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 19:10 19:10 19:10 
Junan lähtöaika 19:42 19:42  19:42

Y = Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi