Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
12.12.2022 - 25.3.2023

TUNTURILINJAT ja ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
LEVI - YLLÄSJÄRVI, ravintolakeskus - KOLARI ras
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!
>katso aikataulu myös www.eskelisen.fi

LIIKENNE RUNDGREN OY liikennöi:
YLLÄSJÄRVI, hotelli Ylläsrinne - ÄKÄSLOMPOLO - KOLARI ras
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!
>katso aikataulu www.rundgrenky.fi

Huom. Aikataulu on päivitetty 23.10.2022

YhteysjunaP262
P262P276
Ajokausi
Ajopäivät 
17.12. - 7.1.
1)
4.2. - 25.3.
L
12.12. - 25.3.
M-S
Poikkeuspäivät  -24.12.
Levi      
Hotelli K5 Levi 13:00 13:00 17:45
Hotelli Hullu Poro 13:03 13:03 17:48
Hissitie  Y) 13:20 13:20 18:00
Kittilä      
Ent. Destian pysäkki 13:35 13:35 18:15
Ylläsjärvi      
Ravintolakeskus  2) 13:55 13:55 18:35
Ylläs Lake Hotel 13:57 13:57 18:37
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 14:30 14:30 19:10
Junan lähtöaika 15:00 15:00 19:42
       
 Yhteysjuna P262 P262 P276
 Ajokausi
 Ajopäivät 
17.12. - 7.1.
1)
4.2. - 25.3.
L
12.12. - 25.3.
M-S
 Poikkeuspäivät     -24.12.
Ylläsjärvi      
Hotelli Ylläsrinne 13:10 13:10 17:50
Hotelli Saaga 13:20 13:20 18:00
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 13:40 13:40 18:20
Hotelli Ylläskaltio 13:45 13:45 18:25
Karila tienhaara 13:50 13:50 18:30
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 14:30 14:30 19:10
Junan lähtöaika 15:00 15:00 19:42

1) Ajetaan la 17.12., ma 19.12., ke 21.12., pe 23.12., ma 26.12., ke 28.12., pe 30.12., su 1.1., ti 3.1., to 5.1. ja la 7.1.

2) Iso-Ylläksentie 1: ravintolat Aakenus Grill - Otso - Sarakka - Café Pasila

Y) Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n ja Liikenne Rundgren Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Liikenne Rundgren Oy tiedustelut:
puh. 040 502 5691

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi