Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
1.7.2021 - 11.12.2021

TUNTURILINJAT liikennöi:
Elokuu, lokakuu, joulukuu
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

ESKELISEN LAPIN LINJAT liikennöi:
Heinäkuu, syyskuu, marraskuu
>katso aikataulu www.eskelisen.fi
HUOM! Osta liput Matkahuollosta https://liput.matkahuolto.fi
Liput voit ostaa myös bussista!

Huom. Aikataulu on päivitetty 20.9.2021

YhteysjunaP272P276
P276
Ajokausi
Ajopäivät 
1.7. - 30.9.
Ti, To
3.7. - 22.8.
L-S
27.8. - 24.9.
Pe
Poikkeuspäivät +Ma 13.9.+Pe 30.7. 
Levi      
Hotelli K5 Levi 15:00 16:35 16:35
Hotelli Hullu Poro 15:03 16:38 16:38
Hissitie  Y 15:20 16:55 16:55
Ylläsjärvi      
Otsonpesä 15:55 17:30 17:30
Hotelli Ylläsrinne 16:02 17:37 17:37
Hotelli Saaga 16:10 17:45 17:45
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 16:30 18:05 18:05
Hotelli Ylläskaltio 16:35 18:10 18:10
Karila tienhaara 16:40 18:15 18:15
Kurtakko X X X
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 17:35 19:10 19:10
Junan lähtöaika 18:08 19:42 19:42
       
 Yhteysjuna P276 P272  P276
 Ajokausi
 Ajopäivät
11.9. - 26.9.
L-S
5.10. - 9.12.
Ti, To
 2.10. - 11.12.
L-S
 Poikkeuspäivät      +Pe 1.10.
Levi      
Hotelli K5 Levi 16:35 15:15 16:50
Hotelli Hullu Poro 16:38 15:18 16:53
Hissitie  Y 16:55 15:35  17:10
Ylläsjärvi      
Ylläs Lake Hotel X 16:10  17:45
Otsonpesä 17:30 16:12  17:47
Hotelli Ylläsrinne 17:37 16:17  17:52
Hotelli Saaga 17:45 16:25  18:00
Äkäslompolo      
Äkäshotelli 18:05 16:45  18:20
Hotelli Ylläskaltio 18:10 16:50  18:25
Karila tienhaara 18:15 16:55  18:30
Kurtakko X - -
Kolari rautatieasema      
Bussi saapuu 19:10 17:35 19:10
Junan lähtöaika 19:42 18:08 19:42

Y = Bussipysäkki Hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla.
HUOM! Kolarista ei junayhteyttä la 28.8., su 29.8., la 4.9., su 5.9. Oulun alueella tehtävien alikulkusiltojen korjaustöiden takia.

Oikeus aikataulumuutoksiin pidätetään.

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Su klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi