Tilaa Liput Lentokenttäbussiin
Suomeksi
In English
Auf Deutsch
По русски

ETUSIVU

PALVELULOMAKE

KUVAGALLERIA

LINKIT

YHTEYSTIEDOT

Junabussi Levi - Kolari
Syyskuu 1.-30.9.2018
Marraskuu 1.-30.11.2018

Eskelisen Lapin Linjat
Lokakuu 1.-31.10.2018 ja Joulukuu 1.-9.12.2018
katso aikataulu www.eskelisen.fi

Aikataulu päivitetty 31.10.

YhteysjunaP262P262P270 /
P272
P270 /
P272
 Ti, To  1) 2)Ti, To, L-S  3)L-S  4)
Levi        
Hotelli K5 Levi 12:10 12:10 15:20 15:20
Hotelli Hullu Poro 12:13 12:13 15:23 15:23
Hissitie  Y 12:30 12:30 15:40 15:40
Ylläsjärvi        
Ylläsjärven Tunturihotelli 13:05 13:05 16:15 16:15
Otsonpesä 13:07 13:07 16:17 16:17
Hotelli Ylläsrinne 13:12 13:12 16:22 16:22
Hotelli Saaga 13:20 13:20 16:30 16:30
Äkäslompolo        
Äkäshotelli 13:40 13:40 16:50 16:50
Hotelli Ylläskaltio 13:45 13:45 16:55 16:55
Karila tienhaara 13:50 13:50 17:00 17:00
Kolari rautatieasema        
Bussi saapuu 14:30 14:30 17:40 17:40
Junan lähtöaika 15:00 15:00 18:10 18:10

Y = Bussipysäkki hissitiellä Levi Hotel Span kohdalla

1) 4.9.-13.9. Ti, To
2) 25.8.-22.9. L
3) 18.9.-8.12. Ti, To, L-S. Juhannusviikolla ajetaan normaalisti viikonpäivien mukaan.
Ei liikennettä Ti 30.10. (juna ei kulje).
4) 1.9.-16.9. L-S

Liikennöidään yhteistyössä Eskelisen Lapin Linjat Oy:n kanssa.

Tunturilinjat tiedustelut:
Ma-Pe klo 9.00 - 15.00, puh. 0400 694 927 
La-Su klo 9.00 - 17.00, puh. 0400 270 270

Eskelisen Lapin Linjat tiedustelut:
puh. 016 3422 160

Since 1948

Tunturilinjat Oy | Aakenuksentie 78 | PL 28 | 99101 Kittilä | tunturilinjat@levi.fi

Gresiona Oy


Aakenuksentie 78 | PL 28 | FI-99101 Kittilä | FINLAND
www.tunturilinjat.fi | tunturilinjat@levi.fi